بهترین کاشت مژه

قبل از کاشت مژه حتما بخوانید

در چند سال اخیر استقبال از انواع مدل‌های آرایش دایم و نیمه دائم بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. کاشت مژه هم یکی از مدل‌های آرایش نیمه دائمی مژه ها است که تاثیر بسیار زیادی در فرم چهره و حالت چشم ها دارد. در این روش دیگر نیازی به صرف وقت رای ریمل زدن و آرایش چشم ها نیست. چشم ها به کمک اکستنشن یا مژه کاشت شده در بهترین حالت خود فیکس شده هستند.


اکستنشن یا کاشت مژه چیست؟


اگر تصمیم به اکستنشن کردن مژه‌هایتان دارید، در اولین قدم خوب است بدانید اکستنشن مژه چیست و چه ویژگی‌هایی دارد. اکستنشن مژه الیاف نیمه دائمی مصنوعی یا ابریشمی است که به مژه‌های طبیعی شما متصل می‌شود تا مژه‌ها بلندتر، پرتر و تیره‌تر به نظر برسند.


اکستنشن مژه برخلاف مژه‌های مصنوعی که نواری شکل و پیوسته هستند، به صورت الیاف تک و یا دسته‌های کوچک تولید می‌شوند. سپس از انتها به چسب آغشته شده و روی مژه‌های طبیعی چسبانده می‌شوند. مدت زمان ماندگاری کاشت مژه به سرعت رشد مژه‌های طبیعی بستگی دارد و معمولا حدود ۳ تا ۵ هفته است.

انواع اکستنشن مژه


اکستنشن مژه انواع مختلفی دارد، اما سه دسته از آنها بیشترین محبوبیت را میان تکنسین‌های کاشت مژه دارند و شامل: مژه‌های ابریشمی، مصنوعی و طبیعی هستند.

اکستنشن‌های ابریشمی


مژه‌های ابریشمی بافتی نرم و لطیف دارند و امکان آسیب به ساختار چشم و پلک را به حداقل می‌رسانند. این مدل کاشت ظاهری طبیعی و فوق‌العاده را برای چشم هایتان خلق می‌کنند.

اکستنشن‌های مصنوعی


این اکستنشن‌ها معمولا از جنس الیاف پلاستیکی و لاتکس هستند؛ ظاهری براق‌تر از مژه‌های طبیعی دارند و ممکن است جلوه چندان طبیعی نداشته باشند، اما مژه‌ها را پرتر و مشکی‌تر نشان می‌دهند.
این نوع اکستنشن نسبت به انواع دیگر، ضخیم‌تر است و انعطاف پذیری کمتری دارد. از این رو انتخاب آنها برای کاشت مژه، خطر آسیب چشم و پلک را افزایش می‌دهد.

اکستنشن مژه

اکستنشن‌های طبیعی


برای تولید انواع طبیعی اکستنشن‌ها، معمولا موی راسو و سمور آبی را استفاده می‌کنند. این مدل اکستنشن، جلوه طبیعی و زیبایی دارند و از نظر ضخامت و رنگ، بیشترین شباهت به مژه‌های طبیعی را دارا هستند.


اما نکته بسیار مهم و قابل توجهی که درباره این اکستنشن‌ها وجود دارد، امکان ایجاد حساسیت‌های چشمی است. اگر به موی گربه، سگ و سایر حیوانات حساسیت دارید، به هیچ عنوان از این جنس اکستنشن برای کاشت مژه استفاده نکنید. از طرفی بحث حقوق حیوانات نیز در این دست تولیدات صنعت زیبایی مطرح است.

مدل‌های مختلف اکستنشن مژه را بشناسید


بعد از انتخاب جنس اکستنشن مورد نظر خود برای کاشت مژه، لازم است با توجه به مدل چشم، زاویه ابرو و استخوان بندی صورت تان، سبک اکستنشن دلخواهتان را انتخاب کنید:

اکستنشن کلاسیک
این روش طبیعی‌ترین مدل اکستنشن به

حساب می‌آید. در این سبک کاشت مژه، اکستنشن به صورت تار به تار استفاده می‌شود و هر تار اکستنشن، روی یکی از مژه‌های طبیعی قرار می‌گیرد.

اکستنشن والیوم


اگر به دنبال داشتن مژه‌های پر و سه بعدی هستید، این مدل بهترین انتخاب ممکن برای شماست. ترکیبی از روش‌های اوکراینی و روسی کاشت مژه که به نام اکستنشن سه بعدی هم معروف است. در این سبک، ۲ تا ۷ تار اکستنشن روی هر مژه طبیعی قرار می‌گیرد؛ جنس اکستنشن‌ها در این روش معمولا ابریشمی و نازک هستند و ظاهری طبیعی به وجود می‌آورند.

اکستنشن هیبریدی


در تکنیک کاشت مژه، هیبریدی به معنی ترکیبی کار کردن است. این روش ترکیبی از سبک اکستنشن والیوم و کلاسیک می‌باشد و روی هر تار مژه طبیعی، ۲ تا ۳ اکستنشن قرار می‌گیرد. با انتخاب این مدل، در آخر مژه‌هایی با تراکم بالا، بلند و طبیعی دارید.

انواع اکستنشن مژه

اکستنشن مگا والیوم


مدل کاشت مژه بینظیر، برای کسانی که می‌خواهند مژه‌های بسیار پرپشت با ظاهری طبیعی داشته باشند. در این مدل، روی هر تار مژه، ۷ تا ۹ اکستنشن نازک با الیاف طبیعی یا ابریشمی قرار می‌گیرد.

اکستنشن هیدن


انتخابی مناسب برای کسانی که می‌خواهند به طبیعی‌ترین شکل ممکن کاشت مژه انجام دهند. در این روش قرارگیری اکستنشن روی مژه‌های طبیعی با تراکم و بلندی متناسب، با دقت بسیار بالایی انجام می‌شود. الیاف مورد استفاده در اکستنشن هیدن معمولا طبیعی و ابریشمی است.

مراحل انجام کاشت مژه


این پروسه با توجه به حجم مژه‌های طبیعی خودتان و مدل اکستنشنی که انتخاب کرده‌اید، ممکن است حدود ۱ تا ۲ ساعت طول بکشد.

در تمام مراحل چشمان شما بسته هستند تا از هرگونه آسیب در امان بمانند و تکنسین کاشت مژه نیز بهترین دسترسی را به مژه‌‌ها داشته باشد.

گام اول


برای شروع کار، تکنسین کاشت مژه، تمام سطح پلک و اطراف چشمان شما با استفاده از پد پاک کننده مخصوص، از هرگونه آلودگی و چربی تمیز می‌کند. وجود چربی در اطراف پلک و مژه‌ها، ممکن است باعث اختلال در روند چسبیدن اکستنشن‌ها شود.

مراحل انجام کاشت مژه

گام دوم


در مرحله بعد، برچسب مخصوصی از جنس سیلیکون یا کاغذ روی مژه‌های پایینی قرار می‌گیرد. این برچسب از انتقال چسب اکستنشن به مژه‌های پایین و آسیب رسیدن به آنها جلوگیری می‌کند. برچسب‌ها دقیقا روی مژه‌های پایین و حدود ۳-۴ میلی متر پایین‌تر از خط مژه قرار می‌گیرند. برخی از این چسب‌ها در نواحی مختلف شماره گذاری شده‌اند تا تکنسین کاشت مژه برای قرار دادن اکستنشن‌ها دچار سردرگمی نشود.

گام سوم


تکنسین شما، اکستنشن‌های انتخاب شده را به ترتیب اندازه روی پد مخصوصی به نام وینیل قرار می‌دهد. این پد برای دسترسی سریع و آسان‌تر به اکستنشن‌ها در حین کار طراحی شده است.

گام چهارم


قبل از قرارگیری اکستنشن‌ها، تکنسین با استفاده از براشی مخصوص با دندانه‌های بسیار ریز، مژه‌هایتان را شانه زده و از هم جدا می‌کنند. بعد از مرتب شدن مژه‌ها و جهت گیری صحیح‌شان، کار چسباندن اکستنشن‌ها شروع می‌شود.

گام پنجم


برای شروع کار، تکنسین اکستنشن‌ها را توسط موچین، به ترتیب چیدمانشان روی پد وینیل، برمی‌دارد و آنها را از انتها به چسب مخصوص اکستنشن آغشته می‌کند. اکستنشن‌ها در فاصله ۱-۲ میلی متری از ریشه، روی مژه‌ها چسبانده می‌شوند.

گام ششم


در این مرحله، بعد از اینکه تمام اکستنشن‌ها چسبانده شدند، نوبت به خشک کردن چسب اکستنشن می‌رسد. بعضی از مراکز کاشت، چند دقیقه برای خشک شدن چسب صبر می‌کنند و برخی با استفاده از فن خشک کن و براش مخصوص، خشک شدن چسب را سرعت می‌بخشند.

گام آخر


تکنسین بعد از اطمینان از خشک شدن چسب اکستنشن، برچسب را از روی پلک پایین جدا می‌کند. در صورت لزوم چسب‌های اضافی را با پد گوش پاک کن و محلول دوفاز پاک می‌نماید و پروسه کاشت مژه شما به پایان می‌رسد.

کاشت مژه

عوارض اکستنشن مژه را بدانید


همه ما سهولت به کار بردن اکستنشن و جلوه زیبایی که به ظاهرمان می‌بخشد را در نظر می‌گیریم. اما معمولا در مورد عوارض احتمالی آن ممکن است اطلاعات کمی داشته باشیم.

اکستنشن مژه کار بسیار حساسی است اما اگر توسط فردی ماهر و با به کار بردن مواد مرغوب انجام شود، به طور معمول باعث آسیب به چشم نمی‌شود. بنابراین اولین و مهم‌ترین نکته‌ای که قبل از انجام اکستنشن باید در نظر داشته باشید، انتخاب تکنسین حرفه‌ای است.

از معمول‌ترین عوارض اکستنشن می‌توان به عفونت چشمی و ورم ملتحمه اشاره کرد. عفونت چشم در این مورد می‌تواند با علائمی مثل درد، سوزش پلک و چشم، تورم شدید، چشم‌های قرمز و خون آلود و حتی راش پوستی در اطراف پلک همراه باشد.

این آسیب‌ها در اثر سهل انگاری تکنسین در رعایت بهداشت و آماتور بودن آن در انتخاب اکستنشن مناسب رخ می‌دهد. از جمله رایج‌ترین این سهل انگاری‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

استفاده از وسایل آلوده و غیر استریل
برخورد چسب اکستنشن با چشم
استفاده از چسب اکستنشن نامرغوب
آغشته کردن اکستنشن‌ها به مقدار بیش از اندازه چسب
استفاده از اکستنشن‌های بی‌کیفیت
به کار بردن اکستنشن‌های سنگین بر روی مژه‌های طبیعی
به همین دلیل بهتر است اگر برای اولین بار میخواهید اکستنشن مژه انجام دهید با ساده ترین مدل کاشت مژه را امتحان کنید تا دچار مشکلات چشم و حساسیت نشوید.

کاشت و اکستنشن مژه

نکات مهمی که بعد از اکستنشن مژه باید رعایت کنید


بعد از اکستنشن مژه، برای پاک کردن آرایش چشمانتان، مستقیما از آب و شوینده استفاده نکنید. این کار باعث کاهش طول عمر اکستنشن و ریزش آنها می‌شود. ابتدا با پد گوش پاک کن و محلول پاک کننده، به آرامی تمام آرایشتان را پاک کنید. در آخر با مقدار کمی شوینده و آب به آرامی و ملایمت، پوستتان را بشویید.


تا حد امکان از ریمل استفاده نکنید. قرار گرفتن مواد ریمل روی اکستنشن، باعث سنگین شدن مژه‌ها و آسیب توامان اکستنشن و مژه‌‌های طبیعی شما می‌شود.


حداقل تا ۳ روز بعد از انجام اکستنشن مژه، از لنزهای تماسی چشم استفاده نکنید.


به مدل خوابیدن خود دقت کنید و هنگام خوابیدن، از وارد کردن فشار به اکستنشن‌ها خودداری کنید. این کار باعث شکستن الیاف اکستنشن و مژه‌های طبیعی شده و ممکن است ریزش مژه‌ها را به دنبال داشته باشد.


حین حمام کردن، از برخورد فشار آب بالا به اکستنشن‌ها جلوگیری کنید و تا حد امکان اکستنشن‌ها را در معرض آب داغ قرار ندهید.


پرهیز از استفاده محصولات روتین پوستی که پایه چرب و روغنی دارند برای پاک کردن اطراف چشم و نزدیک اکستنشن‌ها ضروری است. این کار باعث باز شدن چسب اکستنشن شده و ریزش آنها را به دنبال دارد.

منبع: روژاشاپ

بهترین کاشت مژه تهران

بهترین کاشت مژه تهران

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها